Naujienos

Intraoralinės robotinės operacijos gydant OMAS

Intraoralinių robotinių liežuvio šaknies ir antgerklio operacijų rezultatai pacientams sergantiems ostrukcine miego apnėja, kurie netoleruoja įprastinio gydymo teigiamo slėgio aparatu.

Intraoralinių robotinių operacijų naudojimas otorinolaringologijoje vertinamas gana prieštaringai. Tačiau šio tipo operacijų panaudojimas gydant obstrukcinės miego apnėjos sindromą (OMAS), padvigubina galimybes. Anksčiau atliktuose tyrimuose pacientai buvo operuoti ne tik robotine technika, bet ir papildomomis kito tipo operacijomis. Šiame straipsnyje nagrinėjama vien tik intraoralinės robotinės chirurgijos nauda, gydant OMAS. Svarbiausias vertinamas rodiklis buvo polisomnografinio tyrimo rezultatai, kuris buvo atliktas mažiausiai prieš 1 metus iki operacinio gydymo ir metai po jo. Vertinant rezultatus, taip pat buvo atsižvelgta į gyvenimo, balso ir rijimo kokybę. Pacientai, kuriems nusttaytas kolapsas uų liežuvio šaknies ir/ar antgerklio srityse, buvo atrinkti po miego endoskopijos tyrimo. Pacientams atlikta vidurinė liežuvio šaknies rezekcija ir / arba antgerklio krašto rezekcija tiems pacientams, kuriems miego endoskopijos metu buvo stebėtas antgerklio kolapsas. Pagal objektyvius polisomnografijos kriterijus, gydymas buvo sėkmingas 63,3% pacientų. Po operacijų nebuvo stebėta rimtų komplikacijų ar balso ir rijimo pakitimų. Šis tyrimas atskleidžia reikšmingą robotinės chirurgijos naudą. Taip pat tyrimas pagrindžia miego endoskopijos tyrimo svarbą pacientų atrankai. Tai galėtų iš dalies paaiškinti išskirtinai gerus šio tyrimo rezultatus.

Arora A., Chaidas K., Garas G., et al. Intraoralinių robotinių liežuvio šaknies ir antgerklio operacijų rezultatai pacientams sergantiems ostrukcine miego apnėja, kurie netoleruoja įprastinio gydymo. Sleep and breath. 2016;20(2):739-47